Fantazie

28. prosince 2012 v 21:11 | Gawarin
Fantazie. Asi všichni ji znají a většina z nás ji i vlastní. Ale co to vlastně je? Není to vlastnost, pocit ani věc. A přesto je tak důležitá. Pro mě je fantazie nepostradatelným prvkem života. Bez fentazie byl život prázdný, nudný a jednotvárný. Podívali bychom se na obraz a kdyby se nás někdo zeptal, co vidíme, odpověděli bychom: vidím barevné skvrny a cákance. Ale když se podíváme na obraz s fantazií, odpovíme: Vidím smrkový les. A někdo jiný odpoví, že vidí plameny. A právě to je na fantazii nejkrásnější. Různí lidé mohou mít spoustu odlišných názorů, ale podle fantazie jsou všechny správné.
Občas, když jedu vlakem či autobusem, dívám se z okna a představuji si, že obyčejné věci ožívají a krásnějí. Ze starých a pokroucených stromů jsou rázem enti, z domů hrady a z ptáčků gryfové :) A když kráčím temnou ulicí domů, představuji si, že vedle mě kráčí postavy z mého příběhu, který plánuji sepsat. S fantazií je černobílé barevné, pouliční lampy se stávají hvězdami a kapky deště perlami.
Když se narodíme, dostáváme do vínku nejen vrozené vlohy a vlastnosti, ale také fantazii, a hluboko uvnitř i špetku starého kouzla. A když vyrosteme, málokdo si ponechá fantazii a ještě mnohem méně z nás naleznou ztracený svit kouzla. Ale tak by to být nemělo. Já jsem si fantazii ponechal a bude tu se mnou celý život. Tak to chci a tak se také stane. Protože tohle je fantazie.

Jestli v těchto obrázcích něco vidíte, něco víc než jen ohen', mrak a kouř, tak máte fantazii. A já doufám, že vidíte.
Zdroje:

A rozloučím se s vámi otázkou: Proč je havran jako psací stůl? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 2. ledna 2013 v 23:11 | Reagovat

Hej tak tohle je pěkný článek *_* A přesně,bez fantazie by byl život opravdu na nic.Vlastně tohle mě tady docela drží nad vodou ^^ Jinak obrázky jsou nádherný a ten kdo v nich nevidí nic je opravdu...zvláštní XD A proč je havran jako psací stůl? Toť otázka XD

2 Gawarin Gawarin | Web | 3. ledna 2013 v 10:10 | Reagovat

[1]: Děkuju za komentář i pochvalu ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama