Oheň - Živel síly

20. ledna 2013 v 20:04 | Gawarin

Oheň je dynamický, silný, ničivý, hřející a velmi energický živel. Symbolizuje pohodlí, domov a teplo. Zároveň symbolizuje zkázu a smrt. Pokud je oheň držen pod kontrolou, jeho přínos je obrovský. Dokáže vykouzlit rodinnou pohodu, uvaří vám jídlo, ohřeje zmrzlé ruce, pohání obrovské stroje. Pokud se vymkne kontrole a přeroste vám přes hlavu dokáže zničit všechen život. Oheň se zásadně odlišuje od ostatních živlů. Není tu neustále. Musíme ho vykřesat kamínky, nebo počkat na blesk. Oheň je nezávislý a nepřijde, pokud nebudete chtít. Oheň také potřebuje ,,potravu'' jinak přestává existovat. Proto je někdy symbolem pomíjivosti. Jako je voda odpradávna spojována s měsícem, oheň je často přirovnáván ke slunci. Oheň panuje velkou silou, která, pokud je usměrněna správně, dokáže vytvářet nevídané věci. Dokáže například vytvořit z písku sklo.

Za chladných večerů pozoruji žlutooranžové plameny polykající dřevěná polínka a přemítám, jak jsme na ohni závislí. A neuvědomujeme si to. Jako všechno ostatní i oheň pokládáme za samozřejmost. Občas se mezi plameny mihne i náznak modré barvy, Je smutné, že oheň vydrží tak krátko. Říkám si a zahledím se naposledy do žhavých uhlíků, krásnějších než rubíny. Kdybych teď dokázal oheň zmrazit, byl to ten nejkrásnější šperk.
Oheň mě vždy fascinoval, jeho syrovost, krása a teplo. Nebezpečí prostupovalo každým plamínkem, a přesto mě jejich krása lákala se jich dotknout. To je oheň.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otaznik 29 Otaznik 29 | E-mail | 10. prosince 2015 v 18:21 | Reagovat

Mne taky. 😏

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama