Vzduch - Živel svobody

20. ledna 2013 v 20:07 | Gawarin

Vzduch je radostný, veselý, prostupný, nespoutaný, bezprostřední, velice rychlý a hbitý živel. Symbolizuje svobodu. Vzduch je naprosto nepolapitelný a všudypřítomný. Je rozpustilý a rád čechrá lidem vlasy a krade klobouky. Je sice naplněn radostí a optimismem, a přece v sobě skrývá něco starého a temného. Jsou to větrné smrště, bouře, vichřice, uragány, tornáda a hurikány. Jejich ničivá síla je ohromná a nic se před ní neschová. Jakmile se vítr vyčerpá, stane zase šibalským větrem a mírným vánkem. Když se vítr spojí se zemí, vzniká mocná písečná bouře. Vítr také pomáhá mořským vlnkám růst v obrovské vlny a příboje. Lidem se přece jen podařilo nezkrotný vítr spoutat, i když jen na chvíli, ve větrných elektrárnách. Je dobře, že se to nepodařilo úplně, protože uvěznit vítr je jak připravit orla o křídla.

Vracel jsem se ze školy se špatným prospěchem a ještě horší náladou. Z podzimních stromů se vzneslo pár listů a propluly kolem mě. U nohou se mi roztočil malý větrný vír, pohrávající si s lístky. Vítr se do mě zlehka opřel a pohladil mě po vlasech. Dodal mi sílu jít dál. Vítr byl živel, který roztáčel větrníky a rozfoukával semínka pampelišek. Přál jsem si, aby mi narostla krásná, velká křídla a já mohl vzlétnout vysoko do oblak a létat s labutěmi. To je vzduch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Diarsie Diarsie | E-mail | Web | 19. února 2013 v 11:32 | Reagovat

Krásny článok, niekedy sa dívam do nebies a rozmýšľam prečo ľudia nemajú krídla. Môžu nám ich azda nahradiť lietadlá a helikoptéry? Ja osobne si myslím, že nie. Veď sme zavretý v akejsi krabici čo lieta...necítime na tvári to krásne pohladenie vetru. A tak aj keď klamlivo ovládame skoro všetko, nohami sme stále pripútaní k zemi...

2 Gawarin Gawarin | Web | 21. února 2013 v 19:55 | Reagovat

[1]: moc děkuju za komentář :)
a máš úplnou pravdu, i když lidé dokážou přikázat všechno všemu, nikdy to nebude ono.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama